Ryšio operatoriai

Ryšio operatoriaiMes gyvename informacinių technologijų eroje, kuomet moderniosios technologijos žmonių gyvenime yra labai svarbios, galima sakyti nepakeičiamos. Be tokių dalykų kaip kompiuteris ar mobilusis telefonas šiuolaikinis žmogus neįsivaizduoja savo kasdieninio gyvenimo. Šios technologijos palengvina žmonių gyvenimą daugelyje atvejų: darbe, kuriant laisvalaikio planus,šeimoje ir t.t.
Norėčiau pakalbėti ne apie visas informacines technologijas, o apie mobilųjį telefoną. Kylant mobiliųjų telefonų paklausai Lietuvoje, atsiranda vis daugiau įmonių teikiančių mobilųjį ryšį. Šiuo metu Lietuvoje yra trys mobiiojo ryšio operatoriai: „Tele2“, „Omnitel“, „Bite GSM“. Tačiau įstojus į Europos sąjungą, Lietvoje vis atsiranda tarptautinių mobiliojo ryšio operatorių.
Pakalbėsiu atskirai apie kiekvieną didžiausią mobiliojo ryšio operatorę Lietuvoje, apie jų istorijas, vizijas ir misijas, teikiamas paslaugas.
„Omnitel“

UAB“Tele2“ istorija

Tai trečioji Lietuvoje GSM operatorė. Švedijos telekomunikacijų konsernas1„NetCom“ įsigijusi UAB“Levi&Kuto“, 1999metų gruodžio 14dieną įkūrė Vilniuje trečiąjį Lietuvoje GSM operatoriaus „Tele2“ mobilaus ryšio tinklą. 2000m.sausio mėn . UAB“Levi&Kuto“ pavadinimas pakeistas į UAB“Tele2“ ir UAB“Tele2“ generaliniu direktoriumi buvo paskirtas Carl-Magnus Stenberg.
Pradėjusi savo veiklą Lietuvoje UAB“Tele2“ netrukus pristatė ir naująją komercinę išankstinio apmokėjimo paslaugą- „X-GSM“, kuri 2001m.buvo pervadinta į „Pildyk“(pav.2); tai- išankstinio apmokėjimo „Tele2.Mobile“ paslauga. Šios paslaugos ėsmė tame, kad asmuo iš pradžiu užmoka už mobiliojo ryšio paslaugas, o tuomet tuos pinigus leidžia skambindamas ar rašydamas trumpasiąs sms žinutes.
Netrukus UAB“Tele2“ pristatė antrąją UAB“Tele2.Mobile“ komercinę paslaugą2– mėnesinio apmokėjimo mobiliojo ryšio paslaugą. Ši paslauga pagrįsta tuo, kad asmuo isą mėnesį naudojasi mobiliojo ryšio paslaugomis, o mėnesio gale gauna sąskaitą už sunaudotas paslaugas, taip pat ši paslauga paremta abonentiniu mokesčiu. Ši paslauga patogesnė tuo, kad galima naudotis mobiliojo ryšio paslaugomis neribotai, kitaip nei paslauga „Pildyk“, čia kai baigiasi papildyta suma nebegalima naudotis GSM paslaugomis. Naujoji UAB“Tele2.Mobile“ komercinė paslauga buvo populiari tarp verslo klientų ir ne tik jų.
2003m. paskirus UAB“Tele2“ generaliniu direktoriumi Petrą Masiulį, UAB“Tele2“ tapo antru pagal dydį mobiliuoju operatoriumi Lietuvoje.
2003m.gruodžio 11d. UAB“Tele2“ pristatė naują išankstinio apmokėjimo paslaugą - „Mažylis“. Ši paslauga buvo atsakas į UAB „OMNITEL“ išankstinio apmokėjimo paslaugą – „Ežys“.
2004m.vasario 23d. UAB“Tele2“ pradėjo tiekti pigesnes fiksuoto ryšio paslaugas – TELE2.TELEFON. Tai buvo žingsnis, kuriuo UAB“Tele2“ norėjo ,galima sakyti, pasipriešinti „Lietuvos telekomo“ monopolijai.

Nors UAB“tele2“ ir jauna įmonė, palyginus su kitais moiliojo ryšio operatoriais, tačiau šis operatorius nė kiek neatsilieka nuo kitų. „TELE2“ teikia daug įvairių mobiliojo ryšio paslaugų.

Pirmoji UAB“Tele2“ teikiama paslauga buvo išankstinio apmokėjimo paslauga – „Pildyk“.
PILDYK- tai TELE2.MOBILE išankstinio apmokėjimo paslauga, kurią galima įsigyti be jokių sutarčių ar įsipareigojimų. Tai pats paprasčiausias būdas tapti mobiliojo ryšio vartotoju.

„Pildyk“ privalumai:
1) Mažiausi tarptautinių pokalbių tarifai.
2) Ilgas numerio galiojimo laikas. PILDYK vartotojai gali skambinti 100dienų ir gauti skambučius 300 dienų nuo paskutinio sąskaitos papildymo;
3) Premija už kiekvieną atsiliepto skambučio minutę- 10ct.;
4) Pigu- vartotojas gali kalbėti kiek reikia, nesibaimindamas dėl per didelių išlaidų.
Išskirtiniai privalumai tik PILDYK vartotojams:
5) Patogu- sąskaitą galima papildyti bet kada, tereikia įsigyti norimos vertės papildymo nominalą.
6) Paprasta- kiek papildoma sąskaita tiek ir kalbama.

„BiteGSM“ istorija

„BiteGSM“ tai antroji mobiliojo ryšio operatorė Lietuvoje. Ji pradėjo darbą Lietuvoje 1995 metais, kuomet pradėjo veikti BITĖS tinklas ir duris atvėrė pirmasis bendrovės prekybos salonas. Nuo to laiko kiekvieni metai buvo dar vienas žingsnis augimo link: plėtėsi paslaugų spektras, didėjo individualių ir verslo klientų skaičius, buvo vystoas tinklas, diegiamos naujausios technologijos, kiriamasvis didesnis dėmesys klientų poreikiams bei aptarnavimui.
Kryptingas augimas ir investicijos užtikrino, jog šiandien BITĖ yra moiliojo ryšio operatorius, tiekiantis visą mobiliojo ryšio, duomenų perdavimo ir interneto paslaugų spektrą. Ir ateity „BitėGSM“pasirengusi stiprinti savo poziciją rinkoje, plėtoti infomacinei viuomenei skirtas paslaugas ir būti geriausi aptarnaudami klientus.

Tele 2, Bitė, Omnitel ryšio operatoriai lietuvoje„OMNITEL“ istorija

Tai pirmoji Lietuvoje mobiliojo ryšio operatorė ir vina didžiausių telekomunikacijų bendrovė Baltijos šalyse. Ji teikia mobiliojo GSM ryšio (900/1800 Mhz), interneto ir kitas duomenų perdavimo paslaugas.
1991 metais, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, JAV lietuvis verslininkas, ekonomikos mokslų daktaras Juozas P.Kazickas įkūrė telekounikacijų bendrovę „Litcom“, dabartinę „Omnitel“. Tai buvo pirmoji Rytų Europos privati telekomunikacijos įmonė.
Naujosios uždarosios akcinės bendrovės prezidentas taip pat buvo išeivijos lietuvis Viktoras Gediminas Gruodis.
1992 metų pradžioje buvo pastatyta palydovinė antžeminė stotis. „Omnitel“ pirmoji atvėrė Lietuvai langą į laisvąjį pasaulį, į vakarų Europą, apeidama Rusijos ryšių sistemą. Tai bendrovė, kuri buvo visiškai nepriklausoma nuo Rusijos ryšių operatorių. Šios operatorės dėka lietuviai galėjo pradėti naudotis mobiliuoju ryšiu beveik visoje Lietuvoje. Nors mobilusis ryšys buvo priimtinas ne visuose Lietuvos vietovėse.

Išvados

Lietuvoje yra trys pagrindinės mobiliojo ryšio operatoriai. Jie susikūrė vienas po kito, tačiau didelio skirtumo tarp jų nėra. Visos jos teikia panašius, net galima sakyti, tokius pačias paslaugas. Skirtumas tarp paslaugų tik tarifai, pavadinimai ir kartais kokybė ir naudojimosi ribos.
Žmogus Lietuvoje gali riktis, kuriuo mobiliojo ryšio operatoriumi naudotis. Kiekvienas gali rinktis pagal tai, kokie yra jo poreikiai ir ką vienas ar kitas operatorius gali pasiūlyti.

Data: 2009-02-23